Hodovo-pondelkový futbal Starých pánov TJ FC Kátlovce
Trojkráľový stolnotenisový turnaj

Sviatky tento rok utiekli akosi rýchlejšie, ako býva zvykom a pôvodný termín, na ktorý bol stolnotenisový turnaj plánovaný sa presunul na trojkráľovú sobotu 6. januára 2024. O jedenástej hodine sme uzavreli registráciu hráčov a spolu s Tomášom Madarászom a Romanom Krchnárom,  rozlosovali šestnástich prihlásených do štyroch skupín.

Po odohraní základnej časti postúpili dvaja najlepší hráči z každej skupiny do vyraďovacích súbojov a keďže sme mali pripravenú ešte jednu sadu pohárov aj pre juniorov, ktorí sa však nezúčastnili, zahrali si vyraďovacie súboje aj nepostupujúci hráči.

V tejto kategórií sa na treťom mieste umiestnil Šimon Čapkovič, druhú priečku obsadil Milan Fandel z Radošoviec a zvíťazil Ján Juroš.

V kategórí víťazov tretiu priečku obsadil Martin Mačica z Veľkých Kostolian,  druhé miesto domáci Dávid Depeš a absolútnym víťazom turnaja sa stal najstarší prihlásený – Pavol Krchnár,  ktorý všetkým „vytrel zrak“ a suverénne  ukázal, že dôchodcovia v žiadnom prípade nepatria do starého železa.

Všetkým hráčom ďakujem za účasť a chlapcom a mojim babám za pomoc s organizáciou. Vidíme sa (najneskôr) o rok.

DM
Mikulášsky futbalový turnaj Prípravky a Mladších žiakov TJ FC Kátlovce/TJ Dolné Dubové

Dňa 3.11.2023  po poslednom tréningu v teločvične v Kátlovciach sme zorganizovali posedenie s rodičmi ,ukončenie jesennej časti. Objednali sme pizzu, Alan Uváček nám navaril chutný guláš pre rodičov, týmto sme sa chceli rodičom poďakovať za ochotu, pomoc, zaspievali a zatancovali si rodičia s deťmi. Dňa 8.12.2023 v spolupráci s TJ Družstevník Dolné Dubové zorganizovali druhý ročník ,,MIKULÁŠSKEHO TURNAJA´´ našich prípraviek, naše hviezdy sme rozdelili do 4 tímov plus 2 tými malinkých hviezd, ktorí hrali medzi sebou zápasy. Víťazom sa stali všetci, ale tu nešlo o umiestnenie, chceli sme aby si naše nádeje zahrali, zišlo sa ich skoro 40, čo nás veľmi teší napriek nepriaznivým výsledkom U – 13 a teší nás, že stále pribúdajú, to znamená, že to robíme dobre. Naše nádeje sme obdarili medailami, malým balíčkom, pizzou a po turnaji sme mali posedenie s rodičmi ako poďakovanie za pomoc, ďakujeme maminkám za napečenie rôznych dobrôt. Jozef Hracho, predseda TJ FC Kátlovce
Hasičská súťaž O pohár starostu obce Kátlovce
Tenisový turnaj
Seniori JDS Kátlovce na športovom dni v Brestovanoch

Športový deň Okresnej organizácie JDS Trnava sa konal 14.06.2023 v obci Brestovany, ktorého sa zúčastnilo 14 členov MO JDS Kátlovce. V kategórii Hod granátom sa náš člen Pavol Krchnár umiestnil na peknom 2. mieste a v ženskej kategórii Hod kuchynským valčekom a Hod kriketovou loptičkou zasa naša členka Jozefína Hetešová v oboch disciplínach obsadila utešené 3. miesto.Obom našim súťažiacim ako i všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka.
Cyklistické preteky Trnava tour mali štart i cieľ v Kátlovciach

Obec Kátlovce sa spolupodieľala pri organizácii cyklistických pretekov Trnava tour 2023, kde tretia etapa 04. 06. 2023 mala štart aj cieľ v našej obci na hlavnej ceste pod obecnými bytovkami 339 a 340. Súťaž bola medzinárodná a zúčastnilo sa jej viac ako 150 mužských a juniorských pretekárov. Preteky priniesli dopravné obmedzenia: zjednosmernená premávka po celom úseku trate v dobe konania pretekov. Postupne od 11:00 hodiny štartovali jednotlivé kategórie. Ukončenie pretekov bolo okolo 14:00. hodiny. Radenie pretekárov bolo z uličky za Blavou smerom na hlavnú cestu. Preteky prinisli aj ďalšie obmedzenia v obci: vyšší počet motorových vozidiel v lokalite okolo OÚ, pod ihriskom a v okolí bytových domov 339 a 340. Na parkovisku pred Obecným úradom mali zázemie jednotlivé tímy. V mene organizátorov ďakujeme za porozumenie a toleranciu všetkým obyvateľom našej obce a povzbudzovanie pri trati.
Deň detí oslávili žiaci hrami spolu so žiakmi z Hradčovíc

Deň detí oslávili v piatok 2. júna 2023 žiaci a pedagógovia ZŠ s MŠ P.U.Olivu spolu so žiakmi a kolegami z družobnej školy z Hradčovíc spoločnými súťažami. Záver oslavy im spríjemnili hasiči Dobrovoľného hasičského zboru Kátlovce penou a očistnou sprchou kde sa deti dosýta vyšantili.
HODY 2023

Tohtoročné hody v Kátlovciach sa niesli v tradičnom zábavno-športovom duchu počas víkendu a hodového pondelka 26. – 29.mája za spoluorganizácie TJ FC Kátlovce a Obce Kátlovce. Veriaci si slávnostnými omšami uctili patróna chrámu a farnosti – Ducha Svätého. Deti sa vyšantili na tradičných hodových atrakciách umiestnených na parkovisku pred obecným úradom. Hodové zábavy počas troch víkendových večerov a hodového pondelka boli v réžii futbalistov.  Nechýbal ani tradičný hodový futbal. V sobotu dopoludnia naši najmenší futbalisti – Prípravka privítali súpera TJ Iskra Horné Orešany. Popoludní zasa naši spojení dorastenci ŠK Blava/TJ FC Kátlovce odohrali zápas s TJ Veľké Kostoľany. V nedeľu naše Áčko si zahralo so súperom ŠK Cífer. V pondelok sa na futbalovom ihrisku FC Kátlovce konalo meranie futbalových síl internacionálov TJ FC Kátlovce a TJ Chtelnica. Domáci „Starí páni“ nastúpili v prúžkovaných červeno-bielych dresoch. Tribúna a lavičky neboli prázdne. Diváci počas všetkých futbalových duelov videli kvalitný vyrovnaný futbal, v ktorom sa jednotlivé útoky oboch mužstiev snažili pokoriť súperovu bránku. V pondelok od začiatku zápasu až do neskorého pondelkového večera na ihrisku bavila divákov a hodovníkov hudobná country skupina Dzivochovci. Na záver podujatia sa Obec Kátlovce postarala o chutné občerstvenie vysilených “starých pánov”.
Vyhodnotenie Kátlovskej hokejbalovej interligy