Poďakovanie za úrodu

Na sviatok sedembolestnej Panny Márie – patrónky Slovenska vyrazil krojovaný sprievod od základnej školy na (ozaj) slávnostnú svätú omšu. Po nej sme využili neskutočné príjemné počasie na posedenie spojené s pohostením pred kultúrnym domom. Narazili sme pivko, ktoré s nám podarilo vyhrať v Hradčoviciach, nezastavitelné babky pripravili netradične krémovú cesnakovú polievku do žemle, a tradičné domáce makové slíže a koláčikov a slaného pečiva od výmyslu sveta.
Bodku za večerom dal „film pre pamätníkov“ z dielne Jána Chrvalu procesia zo začiatku deväťdesiatych rokov a predstavenie nového projektu: „Pamätám si že…“
A po krásne strávenom predĺženom víkende môžeme ísť ráno ďalej plniť pracovné povinnosti…     D.M.

Aktualizácia príspevku 21.09.2025 upravil Michal Čapkovič