Kátlovský chrámový spevokol

Chrámový spevokol

Zakladateľom zboru je Vdp. Branislav Popelka. Prvé stretnutie spievajúcich mamičiek sa konalo 10. 3. 2009. Odvtedy sa pravidelne stretávame na piatkových skúškach na fare. Voláme sa KACHRAS a náš názov vznikol skrátením plného názvu Kátlovský chrámový spevokol.

V repertoári máme už vyše 200 piesní, sú to piesne gospelové, taizé, liturgické piesne,vianočné, veľkonočné, svadobné, chválové, veselé i smutné a všetky majú jednu spoločnú myšlienku:

“Chceme nimi oslavovať Boha.”

Stretnúť nás môžete na nedeľných Bohoslužbách, prípadne iných cirk. sviatkoch, svadbách i pohreboch, koncertoch a iných kultúrnych akciách, (ale našou prioritou sú nedeľné omše). Nedostatok mužských hlasov je naša slabina, preto ak máte chuť príďte a pridajte sa a nie len muži, chlapci, ale i dievčence a ženy, mamičky, tešíme sa na vás (podmienka vek od 18 rokov a hudobný hluch či sluch a keď neviete spievať, naučíme vás napríklad bubnovať J).

Terajšie zloženie:
dirigent Bc. Kristína Krajčovičová
gitara, spev Mgr. Lucia Strečanská
gitara, spev PhDr Ľubica Uváčková
gitara Tomáš Madarász
basgitara Róbert Kuracina
perkusie, flauta, klávesy Lucia Madarászová

spev:
Mária Danová
Bibiána Ferechová
Mgr. Janka Kuracinová
Mgr. Sylvia Ušáková
Mgr. Daniela Schildová
Helena Madarászová
Ing. Lenka Machovičová
Ing. Beáta Drobná
Michal Čapkovič
Kristián Šild
Katarína Kuracinová

Naše akcie
Mali sme možnosť spievať na rôznych významných omšiach (dva priame prenosy v TV NOE), duchovných obnovách (Bohdanovce, Dechtice, Chtelnica), svadbách (od Kátloviec, Trnava, Zeleneč, Hrad Červený Kameň, cez Hlohovec a ďalšie…). S Danielom Čapkovičom sme si spoločne zaspievali na koncertíkoch v Krupej a Majcichove.