Informácie do mobilu

Na základe dopytu sme pripravili možnosť oznamov (notifikácie) správ, udalosti a oznamov do mobilného telefónu pomocou RSS kanála obce. Zabezpečili sme úpravu už existujúcej spoľahlivej a slušne hodnotenej aplikácie a jej následný preklad do slovenského jazyka Čítačka RSS | Podcasty.

Prečo takto ?

 • vývoj personifikovanej aplikácie by bol trvale nadbytočným výdavkom
 • stiahnutia SK aplikácií podobného typu sú nízke
 • hodnotenie týchto aplikácií nie je nijako oslnivé
 • obecnú stránku pre mobilné zariadenia sme upravili tak, aby obsahovala najdôležitejšie informácie, ale s možnosťou prístupu ku všetkým údajom
 • aplikácia umožňuje notifikáciu v reálnom čase
 • je pre obec zdarma
 • plánujeme inováciu aktualizácie

Je aplikácia bezplatná?

Aplikácia je bezplatná, v prípade, že užívateľovi stačia len notifikácie z vybraných zdrojov každú hodinu ! Obec aplikácia nestojí nič. Ako väčšina aplikácií aj táto musí vývojárovi zarobiť na ďalší vývoj a aktualizácie existujúcich aplikácii a preto si užívateľ jednorazovou úhradou môže parametre vylepšiť:

 1. úprava intervalov – 1.79 EUR
 2. odstránenie reklám – 3.49 EUR
 3. prémiové odomknutie – 11.99 EUR

Aj bez týchto úhrad aplikácia funguje spoľahlivo a úplne, preto je vhodné ju odskúšať v bezplatnom režime, a až následne zakúpiť niektoré, alebo všetky vylepšenia.

Ako ju nainštalovať ?

Aplikáciu nájdete v GooglePlay na adrese:

RSS čítačka | Podcasty

Po jej inštalácii do mobilného telefónu je potrebné vykonať niekoľko jednoduchých krokov a nastaviť niekoľko základných parametrov (viď obrázky a návod nižšie).

 1. Po otvorení aplikácie je nutné nastaviť načítavanie zdrojov RSS. K tomu môžete využiť ich pridanie z hlavného okna (obr 3), alebo z ľavého panela (obr 4).
 2. Po načítaní, alebo nastavení zdrojov RSS ich môžete pre zjednodušenie premenovať a presunúť v ľavom paneli (obr 6-8), čo sa prejaví aj v hlavnom okne.
 3. Môžete nastaviť individuálne aj správanie sa každého zdroja RSS.
 4. Nakoniec môžete vykonať aj zmenu nastavení celej aplikácie, ale aj bez týchto zmien všetko funguje ako má. Nastavenie je intuitívne, prípadne nejasnosti prosím do komentárov.

Ovládanie aplikácie

Po základnom nastavení Vám ostáva už len čakať na nové správy (oznamy, udalosti) zo strany prevádzkovateľa obecného portálu. Vaša aplikácia Vás upozorní na novo pridané správy vybraným spôsobom (podľa typu MT). Následne si oznam prečítate, zmažete, alebo uložíte pomocou ikoniek (obr 9-11). V prípade, že Vás oznam zaujme, môžete ho zdieľať aj so známymi jednoducho priamo z aplikácie. Na odstránenie správy použijete gesto posun doprava, na označenie ako neprečítaná posun doľava. I tieto gestá sa dajú v nastavení aplikácie upraviť.

0 komentárov

Žiadne komentáre

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *