Oslavy 90. výročia založenia futbalového klubu v obci

V sobotu 23.7.2022 sa uskutočnili v Kátlovciach oslavy a pripomenutie si 90.rokov od vzniku futbalového klubu v obci. Začiatok osláv bol o 9,00 hod v kostole, kde pri sv.omši za živých a zosnulých členov futbalového klubu vdp. Pavol Zemko posvätil klubovú vlajku. Popoludní sa oslavy presunuli na štadión TJ FC . Horúci sviatočný deň pre Kátlovce začali o 13,30 zápasom zlúčeného mužstva ŠK Blava J.Bohunice / TJ FC Kátlovce  s rovesníkmi s TJ Družstevník Chtelnica. Domáci potvrdili, že v uplynulej sezóne boli víťazom svojej súťaže a vyhrali 1:0, gól strelil Adam Kováč. Po tomto zápase nastúpili na ihrisko „starí páni“. Domáci vyzvali TJ V.Kostoľany, obidve mužstvá predviedli v úmornej horúčave dobrý výkon, ukázali že to s loptou stále vedia, zápas skončil remízou 1:1,góly  dali Peter Červeňanský a Ľubomír Čúzy. Nasledovať mala oficiálna časť osláv ale príjemný lejak ho odložil o hodinu. Moderátor Ladislav Šimončič dal slovo starostovi obce Pavlovi Johanesovi, ktorý privítal hostí, medzi ktorými nechýbali starostovia z okolia, zástupcovia ObFZ Trnava, predsedovia futbalových klubov a dobrovoľných organizácií, samozrejme členovia TJ FC . Predseda Jozef Hracho vo svojom príhovore vyzdvihol zanietenosť všetkých generácií pre futbal a poďakoval všetkým, ktorí aj v tejto ťažkej dobe obetavo a nezištne „ťahajú káru“ kátlovského futbalu. Vyslovil nádej , že Kátlovciam sa nestane to, čo pozorujeme v okolitých dedinách, kde futbalový život skončil. Ladislav Šimončič prítomných oboznámil s najdôležitejšími etapami v histórii klubu. Zástupcovia ObFZ Trnava Peter Dubec a Marek Juhász odovzdali klubu pri príležitosti jubilea pamätnú plaketu. Nasledovalo odovzdanie pamätných predmetov predsedom a členom výboru za ich prácu pre futbal v Kátlovciach. Starosta obce Pavol Johanes zvlášť ocenil prácu posledných štyroch predsedov TJ FC  – Jána Hupku, Jozefa Vagoviča, Petra Uváčka a Jozefa Hrachu pamätnou medailou obce Kátlovce. Po oficiálnej časti nastal zápas dňa medzi Áčkom TJ FC Kátlovce a Výberom sveta v dresoch ObFZ Trnava v ktorom nastúpili:

TJ FC Kátlovce : Peter Banič – Tomáš Mačica,Daniel Hupka,Lukáš Hlavatovič,Tomáš Hanzel,Daniel Sliva,Adam Pavlík,Tomáš Orihel,Adrián Sekera,Martin Vyhlidal,Oliver Fančovič,Marek Hlavatovič ml.,Roman Hlavatovič,Šimon Hlavatovič,Michal Beňo a kapitán mužstva Miroslav Sliva,tréner František Šuran.

Výber sveta : Andrej Čapkovič,Lukáš Kostolanský – Daniel Ševčík,Martin Gajarský,Peter Uváček,Radovan Gajarský,Alan Uváček,Filip Cmero,Peter Šarabok,Ľubomír Heteš,Rastislav Piešťanský,Erik Srdoš,Marek Komadel,Marek Maška,Vladimír Marík, tréner Marián Ševčík, ktorý poznamenal „ takéto mužstvo by som chcel trénovať“.

Zápas mal vynikajúcu úroveň. Výsledok 4:3 pre domácich, góly strelili Adam Pavlík 2, Daniel Sliva, Lukáš Hlavatovič, za hostí Alan Uváček, Erik Srdoš, Peter Šarabok

Nechýbalo výborné občerstvenie. O zábavu sa postarala do skorých ranných hodín kapela Country Duo. Debatovalo sa, spomínalo a pri spomienkach nechýbala často tá kátlovská známa veta: „ TO KED MY SME HRÁVALI FOTBAL…“