Žijeme spolu

Organizátori podujatia Žijeme spolu – Obec Kátlovce, Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ P.U.Olivu Kátlovce a všetky dobrovoľné organizácie v obci pripravili na začiatku prázdnin pre deti, mládež i dospelých veľkolepý program. V sobotu 2. júla 2022 boli pre deti pripravené rôzne hry, kreatívne dielne, ďalšie atraktívne súťaže, nafukovací hrad, maľovanie na tvár, streľba zo vzduchovky, beh vo vreci, beh v gumákoch, striekanie na horiaci domček a rôzne ďalšie súťaže, na konci ktorých boli všetci účastníci odmenení.. Nechýbali ani ukážky záchranárskej techniky okresných hasičov Trnava a Obvodného oddelenia PZ Jaslovské Bohunice. Deti i dospelý si pochutnávali na výborných palacinkách, či fazuľovici, alebo chutnej cigánskej. Na osvieženie boli k dispozícii alko a nealko nápoje.

Podujatie Žijeme spolu pokračovalo večerným programom v športovom areáli TJ FC Kátlovce, ktorý odštartovala opekačka pre deti. Zámer pokračovať v rozbehnutej spolupráci medzi oboma družobnými obcami Kátlovce a Hradčovice deklarovali starostovia oboch týchto obcí vo svojich príhovoroch – Pavol Johanes, starosta obce Kátlovce a Antonín Ondrůšek, starosta družobnej obce Hradčovice. Milovníci ľudovej hudby a folklóru si prišli na svoje na večernej folklórnej prehliadke MSS Kátlovani a Mužského speváckeho zboru z družobných Hradčovíc. Počas vystúpenia spevákov z družobnej obce prítomných pozdravil aj exstarosta Hradčovíc Jan Popelka, ktorý pripomenul 10. výročie družobnej spolupráce medzi oboma obcami. Potom už dychová hudba Hradčovjanka vytvorila výbornú náladu formou ľudovej zábavy, na ktorej sa všetci dobre zabávali až do neskorého večera.

Záverom tohto článku veľké poďakovanie patrí Obci Kátlovce, dobrovoľným organizáciám v obci, ktorí si rozdelili úlohy na zabezpečení podujatia a aj ich zodpovedne plnili. Tiež ďakujeme Ing. Petrovi Drobnému a spoločnosti VÚJE za sponzorovanie tričiek pre deti a organizátorov, Rodičovskému združeniu pri ZŠ a Rodičovskému združeniu pri MŠ za vecné ceny pre deti. Poďakovanie za dobrú spoluprácu patrí aj PD Kátlovce na čele s predsedom Jozefom Suchánkom a tiež družobnej obci Hradčovice a jej starostovi Antonínovi Ondrůškovi s manželkou i exstarostovi Janovi Popelkovi s manželkou a ostatným hosťom z družobnej obce a  samozrejme aj pracovníkom obecného úradu Kátlovce.

Aktualizácia príspevku 03.08.2022 upravil Michal Čapkovič